Fundacja Sztuki Współczesnej zaprasza na otwarcie regularnego funkcjonowania Kinoteatru Zdrowie w Sokołowsku.

Wśród projekcji jakie będzie można zobaczyć 25 października w Sokołowsku znalazły się takie filmy jak „Lewa połowa twarzy” w reżyserii Marcina Bortkiewicza, thriller polityczny Pascala Verdosciego - „Manipulacja”, a także „Poliss” w reżyserii Maïwenn Le Besco.

 

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie przegląd prac powstałych w ramach konkursu filmowego „ZDJĘCIE”, realizowanego podczas trzeciej edycji Sokołowsko Festiwalu Filmowego Hommage à Kieślowski 2013. W celu kontynuacji projektu prosimy o zabranie ze sobą starych fotografii przedstawiających miasteczko i jego mieszkańców.

 

W ramach Otwarcia Kinoteatru Zdrowie zostanie również zaprezentowana relacja filmowa i fotograficzna z ostatniej edycji Sokołowsko Festiwal Filmowego Hommage à Kieślowski, w której to zobaczyć będzie można Sokołowsko oczami twórców filmowych, ludzi świata kina, a także mieszkańców.

 

Spotkanie rozpocznie otwarcie wystawy plakatów powstałych podczas projektu „Poznać niejedną sztukę” realizowanego w ramach Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Lubawce.

 

Ważnym elementem wydarzenia jest spotkanie z mieszkańcami Sokołowska dotyczące wizji i potrzeb możliwych do zrealizowania przez Fundację w przestrzeni Kinoteatru Zdrowie.

 

Szczegółowy program do pobrania tutaj

KONTAKT Maciek Pierzchała,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 606-627-630